Ю. Йовбак: Старт нового 2020/2021 н.р. в оновленому форматі

Ю. Йовбак: Старт нового 2020/2021 н.р. в оновленому форматі

25 серпня на засіданні педагогічної ради Щасливського НВК було погоджено програму організації освітнього процесу в закладі в умовах встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів. Пропонуємо вам ознайомитися з основними положеннями даної концепції.

2020/2021 навчальний рік у ОНЗ «Щасливський НВК» розпочнеться відповідно до особливостей епідеміологічної ситуації в регіоні на 01.09.2020 р., а саме:

1) «зелений», «жовтий» або «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки – відвідування закладу освіти здобувачами загальної середньої освіти буде дозволено в звичайному режимі;

2) «червоний» рівень епідемічної небезпеки – відвідування закладу освіти здобувачами загальної середньої освіти буде заборонено, а отже, освітній процес забезпечуватиметься з використанням технологій дистанційного навчання.

Рішення щодо особливостей організації освітнього процесу в умовах згаданих рівнів епідемічної небезпеки приймає педагогічна рада закладу освіти з урахуванням рекомендацій, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України.

Навчальний процес в ОНЗ «Щасливський НВК» проходитиме з урахуванням:

– вимог соціального дистанціювання;

– регулярного моніторингу та аналізу відвідування занять учнями з метою раннього виявлення збільшення захворюваності та інформування служби громадського здоров’я у випадку різкого збільшення;

– дотримання вимог законодавства про освіту.

З метою забезпечення та створення безпечних умов організації освітнього процесу у 2020/2021 навчальному році в закладі завершено ремонтні роботи, нанесено розмітки на підлозі, що полегшують організацію двостороннього руху коридорами, виокремлено зони переміщення для різних вікових категорій учнів.

Обладнано спеціальне приміщення для тимчасового перебування учасників освітнього процесу в разі виявлення в них симптомів гострого респіраторного захворювання та/або підвищеної температури. Також закуплено антисептичні, дезінфікуючі засоби, захисні екрани, медичні одноразові маски, рукавички та халати.

З урахуванням практики соціального дистанціювання та уникнення скупчення, спрямованих на мінімізацію контактування з іншими особами буде вжито наступних заходів:

Режим роботи школи

1. Навчальні заняття в Щасливському НВК організовано в дві зміни. При цьому Пролісківська філія буде працювати в звичайному режимі, в одну зміну за класичним розкладом.

2. Тимчасово встановлена тривалість уроку складає 35 хвилин.3. Відкрито 4 входи/виходи до приміщення.

І зміна:

– № 1 – центральний вхід – учні 1–2 класів;

– № 2 – вхід через внутрішній двір – учні 3–4 класів;

– № 3 – запасний вихід у внутрішній двір – учні спортивних класів (8-Д, 9-Д, 9-Е, 10-В, 10-Г, 11-В, 11-Г);

– № 4 – запасний вихід (під каб. № 101) – учні старших класів (10-А, 10-Б, 11-А, 11-Б);

ІІ зміна:

– № 1 – центральний вхід – учні 5–6 класів;

– № 2 – вхід через внутрішній двір – учні 7 класів;

– № 3 – запасний вихід у внутрішній двір – учні 8 класів;

– № 4 – запасний вихід (під каб. № 101) – учні 9 класів;

4. Учні та їхні батьки поінформовані класоводами та класними керівниками про правила організації освітнього процесу, відвідування закладу освіти та перебування в ньому в умовах профілактики розповсюдження коронавірусної хвороби (СОVID-19).

Масочний режим та температурний скрінінг

5. Учні та вчителі до закладу освіти заходять у масці, яка закриває рот і ніс. У приміщенні класу учасники освітнього процесу перебувають без масок.

6. Медичні працівники школи проводять моніторинг стану здоров’я працівників закладу освіти шляхом термометрії та опитування щодо самопочуття. Вчителі з температурою тіла вище 37,2 до роботи не допускаються.

7. Класні керівники організовують регулярну комунікацію з батьками учнів для з’ясування стану здоров’я їхніх дітей та опитувати школярів щодо самопочуття.

Підвіз учнів

8. Організовується підвіз учнів шкільними автобусами за маршрутами.9. Водії шкільних автобусів користуються захисними масками й рукавичками та антисептиками для рук. При температурі вище 37,2 до роботи водії не допускаються.

10. Салон автобуса перед і після розвезення дітей дезінфікується. Вхід учнів до автобусів дозволяється лише в масці в кількості дітей, що не перевищує кількості місць для сидіння. Вхід дітей до автобуса та їх перевезення на маршруті здійснює черговий вчитель.

Навчальний процес згідно епідеміологічних вимог

11. Для мінімізації пересування учнів у приміщеннях закладу за класами закріплено навчальні кабінети, в яких учні будуть навчатися стаціонарно (окрім занять з фізики, англійської мови, хімії, інформатики).

12. Завідувачами навчальними кабінетами створюються умови для мінімізації ризику інфікування, систематично здійснюється дезінфекція поверхонь та провітрювання під час перерв.

13. При складанні розкладу уроків передбачається можливість проведення спарених занять, занять із окремих предметів на відкритому повітрі, уроків у спарених класах в приміщенні актової зали, «Кімнаті Сухомлинського».

14. Передбачено можливість дистанційного викладання шкільних предметів: образотворче мистецтво, музичне мистецтво, мистецтво, трудове навчання/технології.

15. Класними керівниками та завідувачами навчальними кабінетами створюються місця для дезінфекції рук, забезпечується наявність засобів дезінфекції та розміщення контейнерів для використаних засобів індивідуального захисту. Організовується питний режим учнів, зокрема із використанням індивідуального або одноразового посуду.

Опанування навчального матеріалу

16. Учителями-предметниками:

– виявляється рівень опанування учнями навчального матеріалу, яким учні оволодівали під час карантинних обмежень самостійно або із використанням технологій дистанційного навчання;

– визначається необхідність організації повторення цього матеріалу, сплановується та організовується систематизація та узагальнення навчального матеріалу, актуалізація окремих програмових тем;

– передбачається визначення диференційованих навчальних завдань із урахуванням рівня засвоєння попереднього матеріалу учнями;

– забезпечується уникнення організації видів освітньої діяльності, які вимагають безпосереднього фізичного контакту між учнями: зменшити кількість комунікаційних вправ, групових ігор, що передбачають тактильний контакт, проводити ранкові зустрічі із дотриманням соціальної дистанції, за можливості, на свіжому повітрі.

Прибирання приміщень

17. Технічний персонал та працівники їдальні забезпечені миючими та дезінфікуючими засобами, інвентарем.

18. Технічними працівниками у закріплених за ними навчальних приміщеннях та на прилеглих територіях закладу систематично здійснюються профілактичні роботи: вологе прибирання, дезінфекція поверхонь, перевірка вікон щодо забезпечення наскрізного та кутового провітрювання без залучення учнів до проведення вищезазначених заходів.

Організація харчування

19. Організація харчування учнів здійснюється відповідно до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину. При цьому медичні працівники школи:

– забезпечують ведення необхідної документації для організації харчування дітей відповідно до чинного законодавства;

– забезпечують дотримання на харчоблоці санітарно-протиепідемічного режиму;

– здійснюють постійний контроль за якістю продуктів харчування, які надходять до закладу;

– контролюють якість готових страв, їх відповідність щоденному меню, вазі.

20. Харчування учнів у шкільній їдальні здійснюватиметься за таким графіком:

– 09:15 – 09:30 (після 2 уроку) – учні 1-х класів;

– 10:05 – 10:20 (після 3 уроку) – учні 2–4-х класів;

– 10:55 – 11:05 (після 4 уроку) – учні 8-Г, 9-Д, 10-А, 10-Б, 10-В, 11-А, 11-Б, 11-В класів;

– 14:30 – 14:45 (після 3 уроку ІІ зміни) – учні 5–9-х класів.

Робота ГПД, секцій, клубів

21. При організації роботи груп подовженого дня та гуртків, секцій, клубів, культурно-освітніх, спортивно-оздоровчих, науково-пошукових об’єднань забезпечується дотримання правил згідно з Тимчасовими рекомендаціями щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку з поширенням короновірусної хвороби (СОVID-19), затвердженими постановою Головного державного санітарного лікаря України.

З метою створення безпечних умов для навчання дотримання цих правил є обов’язковим для всіх учасників освітнього процесу.

Ю. Йовбак: Старт нового 2020/2021 н.р. в оновленому форматіЮ. Йовбак: Старт нового 2020/2021 н.р. в оновленому форматі

25 серпня на засіданні педагогічної ради Щасливського НВК було погоджено програму організації освітнього процесу в закладі в умовах встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів. ...

Колонка директора

Спортивне свято в Щасливській школіСпортивне свято в Щасливській школі

Спорт – це рух, бажання бути кращим,сильнішим, спритнішим. У Щасливській школі є славна традиція: наприкінці зими збиратися всім фанатам спорту задля особливої події – вшанування ...

Колонка директора