Юрій Йовбак: «У щасливчан є всі ресурси побудувати село своєї мрії, село європейського рівня, в якому будуть щасливо жити теперішні та майбутні покоління дітей».

Юрій Йовбак: «У щасливчан є всі ресурси побудувати село своєї мрії, село європейського рівня, в якому будуть щасливо жити теперішні та майбутні покоління дітей».

Сьогодні, коли до місцевих виборів лишаються буквально дні, ми більш чітко усвідомлюємо: перед нами стоїть непростий та вирішальний вибір – обрати голову Пристоличної сільської об’єднаної територіальноїгромади. Від цього рішення залежатиме подальше майбутнє сіл – їхній соціоекономічний та культурний розвиток.Напередодні дня виборів ми поспілкувалися з одним із лідерів політичної сили «Наш край», депутатом, директором ОНЗ Щасливський НВК Юрієм Йовбаком.

– Місцеві вибори – це інструмент, за допомогою якого можна покращити ситуацію в регіоні та забезпечити його подальший розвиток. Юрій Юрійович, на місцеві вибори з вами поруч ідуть сильні особистості Щасливого та Пролісок, зокрема професійні лікарі (завідувач амбулаторією с. Щасливого Покозацька Анастасія Василівна, завідувач відділенням травматології Венгрін Віталій Вікторович), успішні освітяни (завідувач ЗДО «Ромашка» Іващенко Валентина Миколаївна, вихователь Пролісківської філії Логункова Оксана Євгенівна) та інші фахівці своєї справи. Ваша команда вже не один рік працює на розвиток Щасливого та Пролісок, показуючи реальний результат. Відтак, хотілось би почути, якими ви бачите ці села в майбутньому і на яких засадах будуватиметься ваша подальша робота.

– Передусім зазначу: ми будемо намагатися зберегти неповторний колорит с. Щасливого та Пролісок з усіма його перевагами: спокоєм, безпекою, збереженням традицій попередніх поколінь. Варто відмовитись від будови багатоповерхівок, зробивши акцент на так званому прибалтійському та скандинавському варіантах – дво- та триповерхові будинки, розраховані на декілька сімей із басейнами, дитячими спортивними майданчиками та зонами відпочинку. Окрім цього, додам, що у Щасливому на сьогоднішній день бракує спортивно-розважальних центрів, які б забезпечували належне дозвілля для мешканців села. І це також повинно стати однією з перспектив роботи на майбутнє.

– На думку багатьох мешканців Щасливого, це село яскраво вирізняється серед сусідніх своєю самобутністю, вишуканістю та загальною культурою, близькою до європейської. Основи для цього закладалися поколіннями, а подальший успішний розвиток села остаточно закріпив за ним гарну славу затишного та квітучого куточку Бориспільщини.

– Так, дійсно. Це є надбанням усіх щасливчан за всі 75 років існування села. Саме мешканці своєю працею створили його, розбудували та продовжують покращувати по сьогоднішній день. Це також і заслуга його керманичів – очільників, депутатів усіх скликань. Особливого розвитку Щасливе набуло за часи головування Шмаюна Миколи Федоровича. Адже саме тоді у селі з’явилися якісні дороги, освітлені вулиці з тротуарами та велодоріжками, парки та зони відпочинку в них, нові спортивні комплекси з сучасним тренажерним обладнанням та тенісні корти.Щасливе, дійсно, стало селом європейського формату. І це помітно. Люди, які сюди приїжджають, із приємним здивуванням відзначають його мальовничість, сучасність та затишок.

– Це дійсно так. Але життя не зупиняється – воно невпинно рухається, змінюється, тому ми так чи інакше опиняємось перед його наступною віхою, новим етапом розвитку, перед вибором.

– Згоден. Вважаю, що в майбутньому нам потрібно буде вирішувати питання соціального характеру. Зокрема, є школа, в якій навчаються не лише діти Щасливого та Пролісок, але й інших сіл – Гори, Великої Олександрівки, Чубинського, Дударківа тощо. У нашій ОТГ вона має найбільший попит. І чимдалі, ми розуміємо, що без добудови школи ми не зможемо надавати освітні послуги для всіх бажаючих учнів. На порядку денному вже стоїть питання відкриття початкової школи у приміщенні колишнього обчислювального центру радгоспу з перспективою створення на його базі природничо-математичного ліцею з викладанням предметів англійською мовою. І якби не обставини, пов’язані з пандемією та карантином, діти вже 1 вересня цього року приступили до навчання в новому корпусі. Але так чи інакше, вже сьогодні потрібно думати, хто буде в ньому працювати, забезпечувати харчуванням дітей, прибирати приміщення.Крім того, є переповнений дитячий садочок, високо затребуваний серед батьків. До речі, нещодавнє облаштування його території бруківкою також мало своєрідний ефект – він став ще більш популярним. Але й досі переповненим.

– Ви правильно мислите. Та слід справедливо зазначити: спеціалісти прийдуть, якщо створити належні умови, і в першу чергу, забезпечити їх житлом.

– Ці проблеми можна вирішити, а сприятливі умови – створити. Для цього потрібно певний відсоток квартир у будинках-новобудовах передавати ОТГ, тобто створити соціальний фонд житла, яким розпоряджатимуться депутатський корпус та місцева влада. А потім цим житлом забезпечувати працівників.

– Тобто ці квартири, житло буде надаватись молодим спеціалістам?

– Не тільки. Воно призначатиметься і для воїнів АТО, і для лікарів, і вчителів, і вихователів дитячого садка, і працівників сфери обслуговування. Але в першу чергу, надавати його потрібно дітям-сиротам, які на жаль, в Щасливому були і є. Опинившись у трагічних життєвих умовах, вони насамперед потребують допомоги. А надання житла буде забезпечувати їм впевнений старт у доросле життя.

– Багато щасливчан висловлюються на користь думки про створення закладів для організації дозвілля дітей та їх відпочинку. Яка ваша позиція з цього питання?

– Звичайно, це одна з нагальних проблем на сьогодні. Та організовувати дозвілля потрібно не лише для дітей, але й для дорослих. А особливо – для молодих людей, які тільки закінчили школу, але ще не створили сім’ю, і їм нікуди себе діти у вільний час, тому вони і відвідують кафе чи бари, а це найчастіше алкоголь…Щодо організації дозвілля на даному етапі, у нас уже багато зроблено і в нашому НВК, і в музичній школі, ми маємо гарно розвинену спортивну інфраструктуру. Але розуміємо, що цього недостатньо. Нам конче необхідно розпочати роботу з будівництва спортивно-розважального центру з басейном, універсальним спортивним залом, який можна за потребою трансформувати в танцювальний хол або глядацьку залу; а також льодового палацу.Нам необхідно створити дитячий парк розваг та атракціонів з ігровими і спортивними майданчиками, малими архітектурними спорудами, дитячим кафе, де б діти могли відпочити разом з батьками, особливо діти дошкільного віку.І це не фантастика. Для Щасливого це цілком реально. Ми йдемо в Європу. І у наших дітей, і в самих себе потрібно виробляти особистісні європейські цінності: органічну потребу вчитися впродовж життя, займатися спортом, берегти своє фізичне та психічне здоров’я, шукати взаєморозуміння з оточуючими, вміти разом працювати на загальне благо, дбати про екологію та безпечне довкілля. У щасливчан є всі задатки та внутрішні ресурси побудувати село своєї мрії, село європейського рівня, в якому будуть щасливо жити теперішні та майбутні покоління дітей.Це саме стосується і інших сільських громад Пристоличної ОТГ – Великоолександрівської, Дударківської. В них на сьогоднійшній день також є чимало проблем, які потребують обов’язкового вирішення. Але це вже окреме питання.Знаєте, інколи в школі ми просимо дітей написати твори на тему «Якби я був директором школи…», у яких учні діляться своїми поглядами на стан речей в закладі, пропонують зміни та інновації. Подібно до цього, розумні ідеї можуть запропонувати й наші односельчани, вже дорослі громадяни, окресливши коло нагальних питань, поділитись баченням шляхів їх вирішення. Ці ідеї цілком реально можуть бути використані в подальшій роботі громади.Ми всі усвідомлюємо, що через зовсім малий проміжок часу нам доведеться вирішити долю села на найближчі роки, обравши нового голову Пристоличної ОТГ. Він і буде керувати процесом подальшого розвитку села та змінами в ньому, прислухаючись до думки мешканців

– Ви говорите про важливу посаду в громаді – голову ОТГ. А якою ви бачите людину, яка її займе? Якими якостями лідерами повинний володіти майбутній голова громади?

– Я з великою повагою ставлюся до всіх кандидатів на посаду голови ОТГ. І хто б не зайняв цей пост, він повинний усвідомлювати всю його вагомість, а також ті численні сподівання, які мають мешканці сьогодні.На мою думку, на цю людину буде покладено важливу місію – бути відповідальним за розвиток сіл Пристоличної ОТГ. І вона має бути готова цю відповідальність на себе взяти, щоб у майбутньому гарантувати якісні зміни в житті людей. Це повинна бути виважена людина, яка має досвід та реальні надбання у сфері своєї діяльності. Тобто, безумовно, нам потрібний справжній фахівець, чий професіоналізм пройшов випробування часом та обставинами. Це дозволить громаді жити в добробуті та достатку, працювати на розвиток та творити.Це саме стосуватиметься і новообраного депутатського корпусу, який має відмовитись від політичних амбіцій, працювати спільно та злагоджено на користь громади.

«Любила гори, трави, квіти, А ви любіте Україну, діти…»«Любила гори, трави, квіти, А ви любіте Україну, діти…»

(ДО 150-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ) 25 лютого 2021 року виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки – видатної української поетеси, драматурга, громадської ...

Новини

УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ СВІТЛИЦІ ІМ. В.О. СУХОМЛИНСЬКОГО В ЩАСЛИВСЬКОМУ НВКУРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ СВІТЛИЦІ ІМ. В.О. СУХОМЛИНСЬКОГО В ЩАСЛИВСЬКОМУ НВК

УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ СВІТЛИЦІ ІМ. В.О. СУХОМЛИНСЬКОГО В ЩАСЛИВСЬКОМУ НВК Коли шелестить багряно-золотаве листя і виблискує в повітрі прозора павутина бабиного літа, ми віддаємо шану відомому ...

Новини

ОНЗ Щасливський НВК презентував освітні та наукові досягненняОНЗ Щасливський НВК презентував освітні та наукові досягнення

ОНЗ Щасливський НВК презентував освітні та наукові досягнення У рамках ряду онлайн-конференцій та майстер-класів, проведених Київським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних кадрів, ОНЗ Щасливський НВК ...

Новини