Юрій Йовбак: «Коронавірус: не можна розслаблятися!»

Юрій Йовбак: «Коронавірус: не можна розслаблятися!»

Майже рік минув від початку пандемії. За цей час ми звикли жити з відчуттям небезпеки заразитися коронавірусом і страху перед COVID-19 – і це абсолютно нормально. Ми пережили локдаун, гостру кризу, заборону на соціальні контакти, дистанційне навчання. І тривалий час працюємо й відпочиваємо в умовах, які важко назвати комфортними. Розуміємо, як втомилися батьки та діти, знаємо, як нелегко зараз працювати педагогам.

Наші захисні психологічні механізми функціонують таким чином, що ми не можемо постійно перебувати в стані підвищеної небезпеки й страху. Тому зниження рівня страху – це здорова психосоматична реакція. І важливо фокусувати увагу на тому, що підсилюватиме відчуття безпеки, особливо у дітей. Адже їм властиво однаково перейматися як нашими хвилюваннями, так і нашою впевненістю, що, зрештою, все буде добре.

Зараз, коли почалася чергова хвиля пандемії, а механізми захисту нашої психіки дещо ослабли, потрібно тверезо дивитися на ситуацію, при цьому усвідомлювати ризики й адекватно реагувати на небезпеку.

Ситуація стає серйозною, в окремих областях вона нагадує початок пандемії. Тому потрібно не забувати про те, що дотримання правил гігієни та соціального дистанціювання допоможуть не заразитися.

Багато хто вважає, що обмеження нашого соціального життя, запровадженні в зв’язку з пандемією, занадто жорсткі, малоефективні, недоречні. Педагогам школи довелося чути від школярів думки (а це були думки батьків) про те, що носити маски не потрібно. Так, нові для нас правила обмежують свободу пересування, стосуються особистої сфери і навіть впливають на наш зовнішній вигляд, тим самим руйнуючи наші уявлення про себе, як про вільний і незалежний індивідуум. У когось в умовах соціальних обмежень з’являється гостра потреба заявити про себе, і це виражається в ексцентричній поведінці. Одні голосно протестують проти запроваджених правил, інші провокують оточення й вимагають до себе уваги, а треті – не протестують відкрито, але не сприймають ситуацію серйозно і взагалі заперечують небезпеку.

Насправді не варто повністю ізолювати себе від навколишнього світу, відмовлятися від звичних речей і сформованого способу життя. Адже щось можна лише на якийсь час відкласти і знайти альтернативу, знайти логічне пояснення вимогам та рекомендаціям. Наприклад, носіння маски в громадських місцях, таких як школа, це вияв поваги до права інших людей почуватися в більшій безпеці.

Зовсім не обов’язково цілком припинити зустрічатися з друзями, побоюючись заразитися коронавірусом. Але замість домашніх посиденьок і зустрічей у закритих, погано провітрюваних приміщеннях, де збирається багато народу, вибратися разом із дітьми на прогулянку в парк чи в ліс. А термос із чаєм і свіжий пиріг, спечений для друзів, можна взяти з собою. У нинішній ситуації ніхто не розцінить як поганий тон, якщо ви відмовитеся від запрошення відвідати вечірку або ж відмовите комусь у можливості відвідати вас. І, звичайно, не забувайте про маски й засоби дезінфекції.

Піклуйтесь про себе й своє здоров’я! Егоїзм у розумних межах навіть корисний.

І давайте разом будемо піклуватися про здоров’я наших дітей! Адже хочемо ми того чи ні, але за захист від інфекції відповідаємо лише ми самі. Тому, можливо, варто на якийсь час відмовитися від звичних занять, дослухатися до порад фахівців, дотримуватися санітарного режиму, носити маски, користуватися дезінфікуючими засобами, щоб повернутися до улюблених справ з подвійним задоволенням, коли вірусна загроза мине.

ОНЗ Щасливський НВК розширює коло діяльностіОНЗ Щасливський НВК розширює коло діяльності

ОНЗ Щасливський НВК розширює коло діяльності З 1 вересня 2020 року ОНЗ Щасливський НВК розширює коло діяльності, пропонуючи учням 5 – 11 класів для вивчення ...

Колонка директора

Учні Щасливого відтепер навчаються за Сингапурським проєктомУчні Щасливого відтепер навчаються за Сингапурським проєктом

Учні Щасливого відтепер навчаються за Сингапурським проєктом Два паралельні 1-ші класи ОНЗ «Щасливський НВК» у кількості 64 учнів, долучилися до ста шкіл України, які з ...

Колонка директора