«Школа – осередок єдності громади та її майбутнє»

«Школа – осередок єдності громади та її майбутнє»

(ЗІ ЗВІТУ ДИРЕКТОРА ПЕРЕД ГРОМАДСЬКІСТЮ)

Традиційно, по закінченню навчального року, ми маємо нагоду зробити аналіз нашої роботи за минулий навчальний рік, підвести його підсумки, озирнутись назад.У нашій роботі брали участь секретар Пристоличної сільської ради, депутати Пристоличної сільської ради, начальник управління гуманітарного розвитку, директор обласної спортивної школи, директори шкіл Великої Олександрівки та Дударкова. По закінченню звіту батьки, педагоги та інші представники громадськості могли отримати зворотній зв’язок через Вайбер, чи в телефонному режимі оцінити роботу директора та закладу як задовільну чи незадовільну.

ЗАСВОЄНІ «УРОКИ» 2020-2021 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ ТА ГОРИЗОНТ ПЕРСПЕКТИВ

У профільному Міністерстві не відкидають ймовірність того, що в наступному навчальному році ми знову повернемось до дистанційного навчання через карантинні обмеження. Аналізуючи попередній досвід, ми бачимо, що успішність дітей на дистанційному навчанні стала гірше. Тож в новому навчальному році педагогічному колективу необхідно напрацювати нову модель викладання – так звану змішану, яка б дала можливість учням виробити навички набуття необхідних компетентностей поза школою.

Ми добре розуміємо, що дистанційна освіта втомила батьків, які у багатьох випадках замінювали вчителя та виконували його функції з розумінням того, що це допоможе дитині у певній ситуації. І ми, шановні батьки, вдячні вам за це. Бо в кожній високій оцінці дитини є і ваша заслуга, і оцінка вашої материнської або батьківської турботи про дитину.

Ми добре розуміємо, що не можна в 1-му класі надати дитині знань онлайн. Потрібний безпосередній контакт з учителем. Це потрібно й учням інших класів. Але в умовах пандемії діти навчилися не вчитися. Хоча при цьому батьки впевнені, що діти виконують завдання та засвоюють матеріал.Тому в умовах змішаного навчання нам потрібно виробити тісну співпрацю з батьками. Наприкінці серпня необхідно визначитися, якою мірою батьки хочуть бути задіяними у змішаному навчанні. У цьому питанні вчителі повинні мати свободу і гнучкість самостійно визначати види діяльності, особистий графік і навчальні інструменти.

Крім того, ми переконані у тому, що для підвищення ефективності освітнього процесу у наступному навчальному році відділ освіти потребує нові посади відповідальних за методичну роботу та за позакласну роботу.

КОНТИНГЕНТ УЧНІВ

Але не дивлячись на всі проблеми, які є в нашій школі (як і в кожній школі України), щороку кількість сімей, які бажають віддавати своїх дітей до нашої школи збільшується.

Із вересня ми очікуємо збільшення кількості дітей як мінімум на 170 осіб і, як показує щорічна практика, за літній період їх число зросте. Це означає, що паралель 1-х класів складатиметься із 6-ти.Через таку наповнюваність цілком ймовірно, що з вересня ми вимушені будемо організувати навчальний процес у 2 зміни. Враховуючи ситуацію зі стрімким збільшенням контингенту учнів, нам доведеться обмежити зарахування до Щасливського НВК дітей, які мешкають у інших селах, іншій ОТГ, тобто на території обслуговування інших навчальних закладів.Вважаю правильним у подальшому організувати паралелі початкових класів й у Пролісківській філії, де б навчалася частина дітей з Чубинського. З поступовим переходом Пролісківської філії до гімназії. Таку думку підтримує і Пристолична сільська рада, але, зрозуміло, що швидко цього не буде, бо все це потребує великих коштів.Надзвичайно важливим для Щасливого є розгерметизація питання реконструкції приміщення обчислювального центру у корпус початкової ланки. Дане питання на порядку денному у сільського голови. І сподіваюсь, що на наступній сесії 30 червня це питання набуде широкого обговорення.

Ключовими фігурами у вирішенні проблемних питань для нашої школи є сільський голова Микола Каськів та депутатський корпус. Ми вдячні, що з їхнього боку є розуміння та підтримка, та сподіваємось на подальший рух вперед та розвиток нашої школи як осередку єдності громади.

ПЕДАГОГІЧНИЙ КОЛЕКТИВ

Наш колектив – професійна команда, в якій поєднуються досвід і молодість, мудрість та ентузіазм. Колектив стабільний. І, на щастя, відсутня плинність кадрів. Сьогодні він практично забезпечений педагогічними кадрами. І для мене, як директора, і для місцевої влади Пристоличної ОТГ, як і для батьків, це є спокій.

Зі збільшенням контингенту учнів у 5-х класах (так як до нас вливається 4-й Пролісківський клас), і враховуючи думку батьків, необхідно сформувати на базі 5-х класів два математичні і 1 природничий допрофільний клас. Школа потребуватиме ще одного вчителя біології та вчителя математики.

МЕТОДИЧНА РОБОТА

Протягом 2020-2021 н.р. курси підвищення кваліфікації пройшли 10 педагогічних працівників.

Зокрема, декілька років поспіль ми створюємо умови для проходження курсової перепідготовки на базі ОНЗ Щасливський НВК педагогічними працівниками різних закладів освіти Бориспільського району. Курси проводять фахівці КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів».

Відповідно до перспективного плану, у 2020-2021 н.р. було атестовано 14 педагогічних працівників. Приємно констатувати, що всі вчителі підтвердили, а деякі навіть підвищили свою фахову категорію. Комісія відзначила високий рівень професіоналізму, ініціативи, творчості вчителів.Двоє вчителів школи пройшли сертифікацію за вимогами НУШ. На мою думку, одне із стратегічних завдань адміністрації школи – створити комфортні умови для педагогів для подальшого проходження сертифікації, вмотивувати та підтримати учителя.

ПІДГОТОВКА ДО РЕФОРМИ НУШ У 5-9 КЛАСАХ

Разом з тим, ми продовжуємо активну роботу з підготовки до впровадження реформи НУШ у середню ланку (5-9 класи). Група вчителів, які в наступному навчальному році працюватимуть у 5-х класах, стали слухачами онлайн-курсу “Нова українська школа: перехід на наступний рівень” у рамках проєкту “Навчаємось разом”.

«У НОГУ З ЧАСОМ»

У Щасливському НВК ми оперативно реагуємо на виклики часу. Так, в освітньому процесі ефективно застосовуються інтерактивні та мультимедійні технології, активно впроваджуються технології дистанційного навчанняПід час дистанційного навчання організувано та скоординовано роботу вчителів і учнів школи на освітній платформі «Google Classroom», що дозволило зробити процес навчання ефективним і прозорим в умовах пандемії.

Вчителі закладу – активні учасники районних, обласних, Всеукраїнських та міжнародних науково-практичних семінарів, «круглих столів» та конференцій.

Щасливський НВК – активний учасник асоціації керівників шкіл України «Відроджені гімназії України».Авторські методичні матеріали педагогів було презентовано на Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» та «World Edu» 2021. Експозиція ОНЗ Щасливський НВК відзначена Золотою медаллю виставки у номінації «Створення і впровадження сучасних засобів навчання, продуктів, програм, систем і комплексних рішень для підвищення якості освіти».

ОСВІТНІЙ ПРОСТІР ТА МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Для організації занять, конференцій та зборів на свіжому повітрі побудовано «Зелену світлицю ім. В.О. Сухомлинського». Для комфортного відпочинку учнів протягом перерв та після занять на пришкільному подвір’ї облаштовано рекреаційну зону, встановлено лавки.Хотілося б, щоб вдосконалення освітнього простору та осучаснення матеріальної бази залишилися й надалі пріоритетними завданнями нашого закладу. Тут потрібно зазначити, що НУШ неможлива без забезпечення навчальних кабінетів матеріально-технічним обладнанням. У цьому році (у порівнянні з попереднім) ми істотно пригальмували (не придбали жодного мультимедійного комплексу, багатофункціонального пристрою, ноутбуку…) Сподіваємось, що все це пов’язано із становленням новоствореної Пристоличної сільської ради. Хоча нам гріх жалітися на те, що ми не забезпечені матеріально-технічним обладнанням. Але з плином часу, з технічними змінами, міняється і обладнання. Це треба враховувати.Навчальні кабінети Щасливського НВК умебльовані згідно сучасних вимог. У кожному кабінеті наявна книжкова шафа для навчального методичного матеріалу, тумби для оргтехніки та письмові столи.Задля безпеки учнів, встановлено відео-спостереження, пожежна сигналізація. Щоб унеможливити проникнення сторонніх осіб на територію школи, становлено паркан. Багато уваги приділяємо безпеці перевезення дітей у транспорті. Проведено значні роботи по капітальному ремонту кабінетів рекреацій, відремонтовано дах.На цей момент ми розпочали ремонт окремих кабінетів. Зокрема, вже зроблено ремонт у кабінеті 110, де встановлено електронний кабінет учителя із мультимедійним комплексом, багатофункціональними пристроями, меблями, надані нетбуки для дітей. Хотілося б, щоб такі кабінети були у кожному першому класі (в Щасливому, Пролісках, Дударкові та Великій Олександрівці). За цей новий кабінет у нашій школі ми завдячуємо Київському обласному департаменту освіти і науки (директор Жанна Осипенко).На нашу думку, у подальшому потрібно розморозити питання про утеплення (санацію) школи. Тим більше, що вже є кошторис і вже проведена експертиза.

Крім того, ми не повинні забувати і про дитячий садочок у Пролісках. Він потребує капітального ремонту. Вже є відповідні документи і через декілька днів буде готова експертиза.

УЧАСТЬ В УЧНІВСЬКИХ ОЛІМПІАДАХ ТА КОНКУРСАХ

У зв’язку з особливими умовами навчання під час карантинних заходів участь учнів школи у традиційних предметних олімпіадах стала неможливою. Проте, учні змогли виявити свої обдарування з української мови та літератури: 1 учень посів ІІІ місце, двоє – ІІ і ще двоє – І. Маємо 1 переможця районного етапу олімпіади з екології, двох призерів ІІ (районного) етапу ХХІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та 1 призера ІІ етапу ХІ мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.

Слід відзначити, що чимдалі зацікавленість учнів в участі в традиційних олімпіадах падає. Тому їх популярність як мотиватора для учнів з роками знижується.Однак зросла кількість учнів-учасників онлайн олімпіад із різних навчальних предметів. Олімпіадні завдання, розміщені на освітніх платформах «Всеосвіта», «На урок» тощо.

Науково-дослідницьку роботу в Малій академії наук України результативно здійснюють вихованці учителів географії, інформатики, української мови та математики. Серед юних науковців маємо 1 призера обласного етапу в секції «Географія і ландшафтознавство».

МЕДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

В умовах пандемії COVID перехворів 61 працівник закладу. На жаль, один співробітник помер. Про кількість дітей нам важко говорити, бо не всі здавали тести.

В умовах карантину особливо гостро постає питання медичного обслуговування всіх учасників навчального процесу. У нас добре налагоджена співпраця з Щасливською медичною амбулаторією ЗПСМ. Хочемо подякувати Покозацькій А.В. за просвітницьку роз’яснювальну роботу, медичні огляди, щеплення, за допомогу у профілактиці травматизму, організації здорового харчування.У закладі систематично проводиться температурний скрінінг та санітарна обробка приміщень. На цей момент працівники Щасливського НВК активно проходять вакцинацію від COVID.

Учні закладу проходять щорічні медико-профілактичні огляди. Всі учні спортивних класів проходять двічі на рік медичне обстеження в обласному диспансері.

ХАРЧУВАННЯ

Забезпечення гарячим харчуванням – дуже важливе питання. За останній рік нам вдалося покращити якість харчування, змінити підходи до його організації.У 2020-2021 н.р. гарячим харчуванням охоплено 320 дітей із числа пільгових категорій. Цього року на харчування дітям пільгових категорій виділялося 23 грн.73 коп., а із січня 2021 року – 23 грн. 72 коп.

Для учнів 1-4 класів організовано сніданок за батьківські кошти. Група продовженого дня харчується за рахунок батьків.

Із січня 2021 року в українських школах почав діяти новий санітарний регламент, розроблений Міністерством охорони здоров’я. Він визначив оновлені медичні вимоги безпеки, які стосуються санітарно-гігієнічних норм у приміщеннях, влаштування території, харчування, організації освітнього процесу та інших аспектів. За виконанням санітарних норм щоденно стежать директор та медичні працівники закладу.

ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ

Про це важко поки що говорити, адже кошти ще не були виділені. Крім того, не всі батьки в умовах пандемії погодяться відправити дитину на оздоровлення.

ПІДВІЗ ДІТЕЙ

Цього навчального року підвіз дітей здійснювався двома автобусами (в тому числі і для дотримання під час перевезення безпечної соціальної дистанції) за маршрутами:Щасливе – Проліски, Щасливе – Чубинське, Щасливе – Табір.Всього користувалися автобусом – 424 дітей;Проліски – 122 дітей,Чубинське – 166 дітей,Табір – 136 дітей.

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ

Наша школа – на етапі активної підготовки до реалізацію проєкту НУШ у середню ланку школи. Наразі плануємо вироблення чіткої освітньої парадигми для роботи із прийдешніми 5-класниками, які навчатимуться за новими програмами.Що стосується реалізації НУШ у початковій ланці, то ми продовжимо роботу над навчальними проєктами «Я – дослідник» та «Сингапурська математика», які за цей рік підтвердили свою ефективність.Робота навчального закладу по створенню сучасного освітнього середовища – це своєрідна підготовка до шкільної реформи, яка розпочнеться у 2027 році.Сподіваюсь, що для Щасливого і Пролісок цей процес буде успішним та безболісним, попри проблеми, які можуть виникнути у ході змін. Особливо це стосується реалізації проєкту профільної школи (10-12 класи).

Ми – у постійному пошуку нових ідей, нового дизайну. Найближчим часом плануємо створення «Медіатеки» (з досвіду Вороньківського ОНЗ), сучасне оформлення внутрішнього двору, окремих рекреацій.

Розбудова сучасного освітнього середовища, на нашу думку, неможлива без належного функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Над цим питанням активно та плідно працює адміністрація та вчителі школи.Проведена онлайн-конференція не тільки дала змогу звітувати про роботу Щасливського НВК, але й дозволила почути важливі думки громади. Загалом, адміністрація оцінює роботу закладу як задовільну, відзначає професіоналізм, позитивний мікроклімат колективу та сучасну матеріальну базу закладу, що є важливим підґрунтям для розбудови освітнього середовища.

Щасливська школа зростає і розвивається, вона стає іншою.Я бачу сучасну школу такою, в яку ідеш із задоволенням, а не тому, що треба. Я говорю це як директор, як учитель, як батько й дідусь, як людина, яка вчиться впродовж життя.

Що б ми не говорили, наша школа разом з філією та дитячим садком у Пролісках розвивається швидкими темпами. Це бачать і гості школи, і депутати Пристоличної сільської ради. Наша школа має упізнаваний та оригінальний дизайн, потужну методичну базу, та, можна сказати, близька до створення свого особливого, «брендового» освітнього простору.

З Днем Учителя!З Днем Учителя!

З Днем Учителя! Шановні колеги!Коли дерева одягають різнокольорове розмаїття, а осінній приморозок плете мереживо на квітах, приходить день, якого так чекають діти. Мить урочистої відзнаки ...

Колонка директора

Юрій Йовбак: «Коронавірус: не можна розслаблятися!»Юрій Йовбак: «Коронавірус: не можна розслаблятися!»

Юрій Йовбак: «Коронавірус: не можна розслаблятися!» Майже рік минув від початку пандемії. За цей час ми звикли жити з відчуттям небезпеки заразитися коронавірусом і страху ...

Колонка директора

Спортивне свято в Щасливській школіСпортивне свято в Щасливській школі

Спорт – це рух, бажання бути кращим,сильнішим, спритнішим. У Щасливській школі є славна традиція: наприкінці зими збиратися всім фанатам спорту задля особливої події – вшанування ...

Колонка директора