Розпочалася реєстрація для участі в ЗНО-2021

Розпочалася реєстрація для участі в ЗНО-2021

114 випускників Щасливського НВК цього року готуються до проходження ЗНО – обов’язкового для вступу у виші державного іспиту. 1 лютого розпочалася реєстрація для участі у ЗНО. Вона триватиме до 5 березня. І хоча сама процедура проходження тестування не змінилася, певні інновації все ж відбулися.

Отже, на що потрібно звернути увагу випускникам та їхнім батькам при реєстрації для участі в ЗНО-2021?

Сформувати реєстраційну картку випускники цього року можуть самостійно (на сайті Київського регіонального центру оцінювання якості освіти), або попросити допомоги у вчителів. Повний пакет документів до Київського регіонального центру оцінювання якості освіти надсилає безпосередньо школа.

ДПА та ЗНО: предмети до складання

Державна підсумкова атестація ДПА та зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) – два окремих іспити.

Раніше ДПА складалася з трьох предметів, зараз додалася обов’язкова математика – четвертий предмет. ДПА відбувається у формі ЗНО на базі визначених пунктів. Обов’язкові предмети ДПА: українська мова, математика, третій предмет за вибором – або історія України, або іноземна мова, четвертий – будь-який предмет, який учасник ще не обрав з переліку тих, які винесені на ЗНО.

На ЗНО в попередні роки абітурієнти складали чотири предмети. Тепер – п’ять.

Цього року обов’язковим для складання є іспит з математики. Абітурієнту вона може бути не обов’язково потрібна для вступу, але складати він її має. Тепер у сертифікаті можна обрати до п’яти предметів, за визначенням самого абітурієнта.

По завершенню проходження ЗНО з предметів будуть отримані й оцінка за ДПА, й оцінка за ЗНО. Українська мова є обов’язковою і для ЗНО, і для ДПА. Вона потрібна і для того, щоб закінчити школу, і щоб вступити до вишу.

Додана п’ята дисципліна для складання іспиту дозволить випускникам обрати той предмет, який їм потрібен для вступу у ВНЗ. Таким чином вони зможуть варіювати більше предметів, і в них буде більше можливостей для вибору предметів на вступ.

Слід також звернути увагу і на наступне: згідно інформації МОН, у разі погіршення епідеміологічної ситуації, в березні на засіданні Уряду розглядатимуть різні сценарії проведення ЗНО. Але тестування скасовано не буде.

Чим відрізняються тести з української мови та української мови та літератури?

Відбуватимуться іспити в один день. Тестування з мови триватиме 150 хвилин, з мови й літератури – 210.

Для тих спеціальностей, де потрібне знання мови й літератури, не змінилося нічого – треба обирати тест з української мови й літератури і складати весь тест повністю. Якщо ж абітурієнт вибрав не філологічний, а, наприклад, фізико-математичний чи хіміко-біологічний напрямок, то він може обрати собі тест саме з української мови.

Тест з української мови містить лише завдання з мови. Його обирають для спеціальностей, які не є гуманітарними і для складання ДПА в школі.

Математика

Складання іспиту з математики передбачає два рівні: стандарту і профільний.

Учні, які закінчують 11-й клас за математичним профілем, можуть вибрати математику лише профільного рівня. Навіть якщо вона їм не потрібна для вступу, для складання ДПА вони мають обрати саме профільний рівень.

Другий рівень – стандарт, для всіх інших учнів, які закінчували школу за будь-яким іншим профілем. Слід врахувати, що рівень стандарту буде визначати лише оцінку від 1 до 12 балів, тобто оцінку для ДПА. Всі ті, хто планують вступати до закладу вищої освіти з математичним профілем, мають обрати профільний рівень складання відповідного іспиту на ЗНО.

Для ЗНО з математики рівня стандарт буде відведено 150 хвилин, для профільного рівня – 210 хвилин.

Історія України або іноземна мова

Випускники для проходження цього іспиту не можуть обрати мову, яку вони не вивчали під час навчання у школі.

Четвертий обов’язковий тест ДПА учні можуть обрати серед тих, які винесені на ЗНО.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання буде розміщено на інформаційних сторінках учасників до 30 червня.

Сумлінність рятує життя та здоров’яСумлінність рятує життя та здоров’я

Сумлінність рятує життя та здоров’я Останнім часом карантинні обмеження стали невід’ємною частиною нашого буденного життя. Без сумніву, вони принесли значні зміни. І ми звикли до ...

Колонка директора