ПЕРШИЙ РАЗ У ПЕРШИЙ КЛАС: СПОСТЕРЕЖЕННЯ, РОЗДУМИ, ПОРАДИ

ПЕРШИЙ РАЗ У ПЕРШИЙ КЛАС: СПОСТЕРЕЖЕННЯ, РОЗДУМИ, ПОРАДИ

Нещодавно було проведено батьківські збори майбутніх 1-х класів у режимі онлайн. Я обіцяв, що ми знову повернемося до обговорення проблеми підготовки дітей до школи, щоб у майбутньому першокласники безболісно адаптувалися до нового для них етапу життя.

Важливим є й те, що у понад 50-ти сімей до школи йде перша дитина. І у таких батьків найбільше хвилювання й тривога за своїх синочків і донечок.

Готуючи дитину до школи необхідно поступово формувати у дітей раціональний розпорядок дня.

На жаль цивілізаційні процеси все далі віддаляють нас від природи, тож проблеми з психічним та фізичним здоров’ям виникають здебільшого за умов дисгармонії між людиною та навколишнім світом. Всі ми є часткою природи і повинні жити з урахуванням її законів. Особливо це стосується дітей.

У кожної дитини є природний годинник. Коли сонце заходить – дитині хочеться спати, і вона повинна лягати спати. А ранішні сонячні промені пробуджують її. У дитини виробляються власні біоритми і їх, звичайно, треба враховувати вам, шановні батьки, складаючи розпорядок дня, як свій, так і дитини.

Дуже важливим для дитини є початок дня. Пробудження повинно бути поступовим. А ще – позитивним. Бо дуже часто, з різних причин, різкість з боку батьків призводить до зіпсованого настрою всіх членів родини, включаючи і кота.

Наступний крок – ранкова зарядка, яку, за даними анкетування, виконують тільки сорок відсотків теперішніх першокласників. Це не зовсім правильно, бо ранкова зарядка розігріває м’язи, стимулює кровообіг, дихання, обмін речовин, які в свою чергу активізують притік кисню у мозок, стимулюючи розумову діяльність, здібності дитини.

Для цього ми просимо батьків за літо організувати для діток спортивні куточки, де б мали місце елементарні спортивні знаряддя: м’яч, скакалка, гантелі, гімнастична палиця, обруч.Було б дуже добре, якби батько для сина, а мама для доньки знайшла 5-6 хвилин, і разом, граючись, провели спільно окремі вправи. А якщо навчити дитину після зарядки приймати контрастний душ, то це буде просто супер!Дуже важливим для дитини є правильне харчування.

Ми бачимо, що останні 10-20 років кількість дітей, які страждають на ожиріння, зросла у рази. А надлишкова вага, крім фізіологічних, провокує появу і психологічних факторів. Діти є малоактивними, часто стають об’єктом прискіпливої уваги з боку однокласників, які, на жаль, глузують над ними, дають образливі прізвиська.

Сподіваюсь, що вчителі не допустять до цього, уникнуть жорстоких стосунків у класних колективах.

Одночасно батьки мають уважно стежити, щоб харчування було здоровим, збалансованим і забезпечувало всім необхідним для повноцінного росту та розвитку дитини.

Батьки також повинні пам’ятати про те, що сонна дитина чи ні, хоче чи не хоче, але вона неодмінно повинна снідати. Бо ж яке навчання на голодний шлунок, коли дитина думає про булочку в їдальні? А для дитини – навчання це праця! На жаль, за даними анкетування теперішніх першокласників, тільки 40-50% дітей снідає повноцінно. Решта п’ють чай з бутербродом, а дехто взагалі не встигає поснідати, бо каша чи чай гарячі.

Харчування у школі є також дуже важливим, особливо для тих діток, які знаходяться у школі в режимі повного дня.

Ще один важливий момент, на мою (і не тільки), думку – сон дитини. Дитина у 6-7 років повинна спати не менше 9-ти годин, тобто лягати спати не пізніше 21.00.

А що ми маємо за даними анкетування теперішніх першокласників? Зі ста опитаних першачків – 44 лягають дійсно близько 21.00; 28 – після 22.00, решта – після 23.00. Що робили діти? Дивились фільм з батьками, були на Дні народження, відпочивали у друзів, у ресторані тощо.

Тобто діти не досипають від 2-х до 4-х годин.

Всі ці настанови нескладно виконати, і тоді буде отримаєте позитивний результат: ви разом зі своїми дітьми подолаєте стрес, а шкільне життя стане для вашої родини новою цікавою сторінкою біографії, що приноситиме щоденну радість нових відкриттів.

Ю. Йовбак: Готуємось до школи разом: поради батькамЮ. Йовбак: Готуємось до школи разом: поради батькам

Ю. Йовбак: Готуємось до школи разом: поради батькам Літо стрімко добігає кінця. Попереду 1 вересня – чудове й хвилююче свято – День Знань! Для кожного ...

Колонка директора

Ю. Йовбак: Нехай 1 вересня стане для всіх нас початком наполегливої праці, кроком у світ пізнання і відкриттівЮ. Йовбак: Нехай 1 вересня стане для всіх нас початком наполегливої праці, кроком у світ пізнання і відкриттів

Ю. Йовбак: Нехай 1 вересня стане для всіх нас початком наполегливої праці, кроком у світ пізнання і відкриттів 1 вересня – особливе свято. Завжди світлий ...

Колонка директора

Ю. Йовбак: «Прозора та адекватна система оцінювання – мірило навчального поступу учнів та індикатор якості освіти»Ю. Йовбак: «Прозора та адекватна система оцінювання – мірило навчального поступу учнів та індикатор якості освіти»

Ю. Йовбак: «Прозора та адекватна система оцінювання – мірило навчального поступу учнів та індикатор якості освіти» Питання системи та критеріїв оцінювання учнів завжди було актуальним. ...

Колонка директора