ПЕРШИЙ РАЗ У ПЕРШИЙ КЛАС: СПОСТЕРЕЖЕННЯ, РОЗДУМИ, ПОРАДИ

ПЕРШИЙ РАЗ У ПЕРШИЙ КЛАС: СПОСТЕРЕЖЕННЯ, РОЗДУМИ, ПОРАДИ

Нещодавно було проведено батьківські збори майбутніх 1-х класів у режимі онлайн. Я обіцяв, що ми знову повернемося до обговорення проблеми підготовки дітей до школи, щоб у майбутньому першокласники безболісно адаптувалися до нового для них етапу життя.

Важливим є й те, що у понад 50-ти сімей до школи йде перша дитина. І у таких батьків найбільше хвилювання й тривога за своїх синочків і донечок.

Готуючи дитину до школи необхідно поступово формувати у дітей раціональний розпорядок дня.

На жаль цивілізаційні процеси все далі віддаляють нас від природи, тож проблеми з психічним та фізичним здоров’ям виникають здебільшого за умов дисгармонії між людиною та навколишнім світом. Всі ми є часткою природи і повинні жити з урахуванням її законів. Особливо це стосується дітей.

У кожної дитини є природний годинник. Коли сонце заходить – дитині хочеться спати, і вона повинна лягати спати. А ранішні сонячні промені пробуджують її. У дитини виробляються власні біоритми і їх, звичайно, треба враховувати вам, шановні батьки, складаючи розпорядок дня, як свій, так і дитини.

Дуже важливим для дитини є початок дня. Пробудження повинно бути поступовим. А ще – позитивним. Бо дуже часто, з різних причин, різкість з боку батьків призводить до зіпсованого настрою всіх членів родини, включаючи і кота.

Наступний крок – ранкова зарядка, яку, за даними анкетування, виконують тільки сорок відсотків теперішніх першокласників. Це не зовсім правильно, бо ранкова зарядка розігріває м’язи, стимулює кровообіг, дихання, обмін речовин, які в свою чергу активізують притік кисню у мозок, стимулюючи розумову діяльність, здібності дитини.

Для цього ми просимо батьків за літо організувати для діток спортивні куточки, де б мали місце елементарні спортивні знаряддя: м’яч, скакалка, гантелі, гімнастична палиця, обруч.Було б дуже добре, якби батько для сина, а мама для доньки знайшла 5-6 хвилин, і разом, граючись, провели спільно окремі вправи. А якщо навчити дитину після зарядки приймати контрастний душ, то це буде просто супер!Дуже важливим для дитини є правильне харчування.

Ми бачимо, що останні 10-20 років кількість дітей, які страждають на ожиріння, зросла у рази. А надлишкова вага, крім фізіологічних, провокує появу і психологічних факторів. Діти є малоактивними, часто стають об’єктом прискіпливої уваги з боку однокласників, які, на жаль, глузують над ними, дають образливі прізвиська.

Сподіваюсь, що вчителі не допустять до цього, уникнуть жорстоких стосунків у класних колективах.

Одночасно батьки мають уважно стежити, щоб харчування було здоровим, збалансованим і забезпечувало всім необхідним для повноцінного росту та розвитку дитини.

Батьки також повинні пам’ятати про те, що сонна дитина чи ні, хоче чи не хоче, але вона неодмінно повинна снідати. Бо ж яке навчання на голодний шлунок, коли дитина думає про булочку в їдальні? А для дитини – навчання це праця! На жаль, за даними анкетування теперішніх першокласників, тільки 40-50% дітей снідає повноцінно. Решта п’ють чай з бутербродом, а дехто взагалі не встигає поснідати, бо каша чи чай гарячі.

Харчування у школі є також дуже важливим, особливо для тих діток, які знаходяться у школі в режимі повного дня.

Ще один важливий момент, на мою (і не тільки), думку – сон дитини. Дитина у 6-7 років повинна спати не менше 9-ти годин, тобто лягати спати не пізніше 21.00.

А що ми маємо за даними анкетування теперішніх першокласників? Зі ста опитаних першачків – 44 лягають дійсно близько 21.00; 28 – після 22.00, решта – після 23.00. Що робили діти? Дивились фільм з батьками, були на Дні народження, відпочивали у друзів, у ресторані тощо.

Тобто діти не досипають від 2-х до 4-х годин.

Всі ці настанови нескладно виконати, і тоді буде отримаєте позитивний результат: ви разом зі своїми дітьми подолаєте стрес, а шкільне життя стане для вашої родини новою цікавою сторінкою біографії, що приноситиме щоденну радість нових відкриттів.

Учні Щасливого відтепер навчаються за Сингапурським проєктомУчні Щасливого відтепер навчаються за Сингапурським проєктом

Учні Щасливого відтепер навчаються за Сингапурським проєктом Два паралельні 1-ші класи ОНЗ «Щасливський НВК» у кількості 64 учнів, долучилися до ста шкіл України, які з ...

Колонка директора

Весняні канікулиВесняні канікули

Весняні канікули Шановні учні, батьки, вчителі! На жаль, цього року весняні канікули, які заплановані з 29 березня по 5 квітня, будуть проведені в умовах карантину. ...

Колонка директора

Ю. Йовбак: «Прозора та адекватна система оцінювання – мірило навчального поступу учнів та індикатор якості освіти»Ю. Йовбак: «Прозора та адекватна система оцінювання – мірило навчального поступу учнів та індикатор якості освіти»

Ю. Йовбак: «Прозора та адекватна система оцінювання – мірило навчального поступу учнів та індикатор якості освіти» Питання системи та критеріїв оцінювання учнів завжди було актуальним. ...

Колонка директора