Олексій Перегуда: «Нехай ялинка залишається у лісі!»

Олексій Перегуда: «Нехай ялинка залишається у лісі!» (МАЙБУТНІ ВИПУСКНИКИ ОНЗ ЩАСЛИВСЬКИЙ НВК ПІДТРИМУЮТЬ НОВОРІЧНУ АКЦІЮ)

Незабаром Новий рік та Різдво. Ці свята здавна для всіх нас найочікуваніші і найулюбленіші, адже вони приносять із собою віру в те, що скоро збудуться всі заповітні наші мрії.

Повсюди невід’ємні атрибути майбутніх свят: вишукано прикрашені вітрини торгівельних центрів, привітання на білбордах, яскраві листівки, хлопавки, бенгальські вогні. Все це наповнює наше життя передчуттям свята і дива. Крім одного – почали працювати ялинкові базари. Прикро дивитися, як огороджені парканом, ніби у в’язниці стоять там лісові красуні: ялини, сосни, смерічки, – очікуючи на свого майбутнього господаря. Якій поталанить, та буде купленою і аж тиждень чи два даруватиме радість дорослим і малечі. А потім завершить своє життя біля сміттєвих баків.

І так із року в рік. Спочатку ми радіємо, вдихаючи чарівний ялиновий запах, потім журимося за засохлими деревцями. А на наступний рік все знову повторюється, адже ж як без живої ялинки в хаті. Але яка вона жива? Живою вона була в лісі. Кажуть, той хто посадив і виростив дерево, недарма прожив своє життя. І це правда. А що сказати про того, хто кожен рік зрубує по дереву, хай навіть не самостійно, а лише сприяючи цьому? Невже для того, щоб весело зустріти свята, обов’язково поставити в кімнаті свіжозрубане деревце?

Новорічний настрій найменше залежить від наявності в кімнаті ялинки. Він у наших душах, які вірять в чудеса, в наших добрих друзях, рідних, в тих хороших справах, які творимо ми з року в рік.

Я впевнений, що не можна входити в новий рік і сподіватися на краще, зробивши зло в попередньому. Всім нам варто замислитися, скільки часу було потрібно для того, щоб виросла та ялинка, яку ми вносимо в дім. Роки і роки. А що робити нашій планеті, яка задихається від викидів в атмосферу? Ліси, в тому числі ялинові – легені Землі. Вирубуючи дерева, ми вкорочуємо віку і собі. Тому закликаю всіх зберегти життя зеленим красуням, обійтися ялинками штучними або виготовленими самостійно із підручних матеріалів. Варто згадати і прадавню українську традицію прикрашати оселю на Святвечір дідухом, житнім або пшеничним снопом, який господар вносив у хату і ставив на покуті.

Залишіть ялинку в лісі, хай дарує вона радість кожному з нас!

Майстер-клас з психології для вчителів КиївщиниМайстер-клас з психології для вчителів Київщини

Майстер-клас з психології для вчителів Київщини 31 березня 2021 року в режимі Zoom-конференції відбулося друге заняття обласного майстер-класу Бортник Ніни Іванівни, вчителя основ здоров’я, практичного ...

Життя закладу

СЛОВО ПРО КОЛЕГУСЛОВО ПРО КОЛЕГУ

СЛОВО ПРО КОЛЕГУ ОНЗ Щасливський НВК розпочинає нову рубрику «Слово про колегу», в рамках якої ми будемо знайомити вас із дописами вчителів про своїх співробітників ...

Життя закладу