ЗНО

ЗНО 2021

Наказ про підготовку до проведення ЗНО 2021 почитати тут

Як зареєструватися для участі в ЗНО-2021

Розпочалася реєстрація для участі в ЗНО-2021

Випускники Щасливського НВК цього року традиційно готуються до проходження ЗНО – обов’язкового для вступу у виші державного іспиту. 1 лютого розпочалася реєстрація для участі у ЗНО. Вона триватиме до 5 березня. І хоча сама процедура проходження тестування не змінилася, певні інновації все ж відбулися.

Отже, на що потрібно звернути увагу випускникам та їхнім батькам при реєстрації для участі в ЗНО-2021?

Сформувати реєстраційну картку випускники цього року можуть самостійно (на сайті Київського регіонального центру оцінювання якості освіти), або попросити допомоги у вчителів. Повний пакет документів до Київського регіонального центру оцінювання якості освіти надсилає безпосередньо школа.

ДПА та ЗНО: предмети до складання

Державна підсумкова атестація ДПА та зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) – два окремих іспити.

Раніше ДПА складалася з трьох предметів, зараз додалася обов’язкова математика – четвертий предмет. ДПА відбувається у формі ЗНО на базі визначених пунктів. Обов’язкові предмети ДПА: українська мова, математика, третій предмет за вибором – або історія України, або іноземна мова, четвертий – будь-який предмет, який учасник ще не обрав з переліку тих, які винесені на ЗНО.

На ЗНО в попередні роки абітурієнти складали чотири предмети. Тепер – п’ять.

Цього року обов’язковим для складання є іспит з математики. Абітурієнту вона може бути не обов’язково потрібна для вступу, але складати він її має. Тепер у сертифікаті можна обрати до п’яти предметів, за визначенням самого абітурієнта.

По завершенню проходження ЗНО з предметів будуть отримані й оцінка за ДПА, й оцінка за ЗНО. Українська мова є обов’язковою і для ЗНО, і для ДПА. Вона потрібна і для того, щоб закінчити школу, і щоб вступити до вишу.

Додана п’ята дисципліна для складання іспиту дозволить випускникам обрати той предмет, який їм потрібен для вступу у ВНЗ. Таким чином вони зможуть варіювати більше предметів, і в них буде більше можливостей для вибору предметів на вступ.

Слід також звернути увагу і на наступне: згідно інформації МОН, у разі погіршення епідеміологічної ситуації, в березні на засіданні Уряду розглядатимуть різні сценарії проведення ЗНО. Але тестування скасовано не буде.

Чим відрізняються тести з української мови та української мови та літератури?

Відбуватимуться іспити в один день. Тестування з мови триватиме 150 хвилин, з мови й літератури – 210.

Для тих спеціальностей, де потрібне знання мови й літератури, не змінилося нічого – треба обирати тест з української мови й літератури і складати весь тест повністю. Якщо ж абітурієнт вибрав не філологічний, а, наприклад, фізико-математичний чи хіміко-біологічний напрямок, то він може обрати собі тест саме з української мови.

Тест з української мови містить лише завдання з мови. Його обирають для спеціальностей, які не є гуманітарними і для складання ДПА в школі.

Математика

Складання іспиту з математики передбачає два рівні: стандарту і профільний.

Учні, які закінчують 11-й клас за математичним профілем, можуть вибрати математику лише профільного рівня. Навіть якщо вона їм не потрібна для вступу, для складання ДПА вони мають обрати саме профільний рівень.

Другий рівень – стандарт, для всіх інших учнів, які закінчували школу за будь-яким іншим профілем. Слід врахувати, що рівень стандарту буде визначати лише оцінку від 1 до 12 балів, тобто оцінку для ДПА. Всі ті, хто планують вступати до закладу вищої освіти з математичним профілем, мають обрати профільний рівень складання відповідного іспиту на ЗНО.

Для ЗНО з математики рівня стандарт буде відведено 150 хвилин, для профільного рівня – 210 хвилин.

Історія України або іноземна мова

Випускники для проходження цього іспиту не можуть обрати мову, яку вони не вивчали під час навчання у школі.

Четвертий обов’язковий тест ДПА учні можуть обрати серед тих, які винесені на ЗНО.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання буде розміщено на інформаційних сторінках учасників до 30 червня.