Ю. Йовбак: «Які зміни передбачає новий санітарний регламент для шкіл?»

Ю. Йовбак: «Які зміни передбачає новий санітарний регламент для шкіл?»

Створюючи освітнє середовище, школа сьогодні враховує цілу низку факторів: комфорт, безпека, сучасність технічного оснащення, інклюзивність та інше. Це динамічна система, яка міняється, підлаштовуючись під вимоги суспільства та часу. Всесвітня пандемія COVID-19, яка триває досі, стає поштовхом для нововведень з метою покращення умов навчання та забезпечення безпеки учасників навчального процесу.

Із січня 2021 року в українських школах почне діяти новий санітарний регламент, розроблений Міністерством охорони здоров’я. Він визначив оновлені медичні вимоги безпеки, які стосуються санітарно-гігієнічних норм у приміщеннях, влаштування території, харчування, організації освітнього процесу та інших аспектів.

З якою метою розробили новий санітарний регламент?

МОЗ України наголошує на тому, що особливо посилена увага повинна приділятися профілактичним заходам, зокрема формуванню здорового способу життя людини, починаючи зі шкільного віку. Враховано було і той факт, що значна кількість дітей мають хвороби, пов’язані з неправильним харчуванням та низькою фізичною активністю. Таким чином, новий санітарний регламент врахує умови і всесвітньої пандемії, поширення вірусних захворювань, і інші фактори розвитку неінфекційних хвороб.

Що зміниться?

Ключовими вимогами нового санітарного регламенту для навчальних закладів передбачають наступні зміни.

Харчування в школі

Згідно принципів здорового харчування, заборонено до продажу наступні категорії продуктів:

  • кондитерські вироби, солодкі зернові продукти з вмістом цукрів більше 10 г на 100 г готового продукту, вироби з кремом, морозиво, харчові концентрати;
  • м’ясні і рибні продукти промислового і кулінарного виробництва;
  • продукти (в тому числі снеки) з високим вмістом солі і / або цукрів, синтетичних барвників і ароматизаторів (крім ваніліну, етилваніліну і ванільного екстракту), підсолоджувачів, підсилювачів смаку і аромату, консервантів;
  • продукти з вмістом трансжирів;
  • непастеризоване молоко і молочні продукти, виготовлені з непастеризованого молока, непастеризовані соки;
  • рибні, м’ясні, плодоовочеві та інші консерви промислового виробництва, крім пастеризованих соків промислового виробництва без додавання цукру і підсолоджувачів;
  • газовані напої, зокрема, солодкі газовані напої та енергетичні напої, кава і кавові напої;
  • гриби;
  • продукція домашнього виробництва.

У щоденному шкільному раціоні дітей повинні бути овочі, злаки, фрукти, ягоди та молочні продукти.Вперше врегульовано питання організації харчування дітей з особливими освітніми проблемами. Якщо в дитини є довідка про певні дієтичні потреби, то заклад вимушений організувати окреме харчування для цієї дитини. Крім того, дозволено використовувати кейтерінгу (виїздне обслуговування та харчування дітей) за умови безпеки та якості продуктів.

Вимоги до приміщень в школі

· Після ремонту або установки нових меблів треба перевірити чистоту повітря.

· Ремонтні роботи у присутності дітей в школі не проводяться.

· У кабінеті інформатики не можна використовувати старі монітори. Також заборонено одночасно двом дітям працювати за одним комп’ютером.

· МОЗ дозволило використовувати в школах дротове або бездротове підключення до інтернету. Якщо в закладах освіти встановлені роутери та Wi-Fi, вони повинні бути на висоті не менше 2 метрів від підлоги; у позаурочний час їх потрібно вимикати.

· Чітко встановлені вимоги до благоустрою території шкіл.

Освітній процес

· Учні, які проживають на відстані більше 2 км від закладу освіти повинні бути забезпечені транспортом для підвезення до шкіл.

· Усі працівники шкіл повинні проходити профілактичні медичні огляди. У разі порушення термінів проходження огляду працівники не повинні допускатися до школи та залучатися до освітнього процесу.

· Дітей, які часто страждають простудними захворюваннями, ревматизмом, ангінами, рекомендовано розміщувати у третьому ряду від вікна, тобто ближче до внутрішньої стіни класу.

· Тривалість перерв між уроками для учнів 1 – 4-х класів рекомендується не менше 15 хвилин, 5 – 12 класів – не менше 10 хвилин, великої перерви – 30 хвилин (для прийому їжі).

· Замість однієї великої перерви можна влаштовувати дві перерви по 20 хвилин, після другого і третього уроків – для учнів 1 – 4-х класів, після третього і четвертого – для учнів 5 – 12 класів.

За виконанням санітарних норм щоденно стежитимуть директор та медичні працівники закладу.

Сумлінність рятує життя та здоров’яСумлінність рятує життя та здоров’я

Сумлінність рятує життя та здоров’я Останнім часом карантинні обмеження стали невід’ємною частиною нашого буденного життя. Без сумніву, вони принесли значні зміни. І ми звикли до ...

Колонка директора

Спортивне свято в Щасливській школіСпортивне свято в Щасливській школі

Спорт – це рух, бажання бути кращим,сильнішим, спритнішим. У Щасливській школі є славна традиція: наприкінці зими збиратися всім фанатам спорту задля особливої події – вшанування ...

Колонка директора