Ю. Йовбак: «Співпраця та взаєморозуміння між дітьми, батьками та школою – надійне підґрунтя для успішного навчання та виховання дитини»

Ю. Йовбак: «Співпраця та взаєморозуміння між дітьми, батьками та школою – надійне підґрунтя для успішного навчання та виховання дитини»

У четвер, 10 грудня представники батьківських комітетів Щасливського НВК та Шкільної ради мали змогу поспілкуватися з адміністрацією закладу в рамках онлайн-конференції. Даний захід був присвячений питанням організації закінчення І семестру, канікул, дистанційного навчання, а також розгляду актуальних положень «Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю» та їхньої успішної реалізації всіма учасниками освітнього процесу.

Про організоване закінчення І семестру

Наближається до закінчення непростий, ускладнений умовами пандемії COVID-19, І семестр. Не за горами і зимові канікули. Згідно з рекомендаціями Міністерства освіти і науки України, вони заплановані на період з 25 грудня по 10 січня. Також Кабмін оголосив «карантин зимових канікул» з 8 січня по 25 січня.

І семестр в ОНЗ Щасливський НВК триватиме до 24 грудня включно. Зимові канікули для учнів розпочнуться 25 грудня і триватимуть по 10 січня.

Ймовірно, в умовах локдауну школи в с. Щасливому та Пролісках не будуть навчатися в очному режимі. Але дитячий садочок працюватиме.

Про дистанційне навчання

Щодо організації дистанційного навчання в період «карантину зимових канікул», буде повідомлено додатково. На даний момент ми чекаємо на роз’яснення МОН. Але ймовірно, що з 11 січня розпочнемо навчання в онлайн-режимі.

Говорячи про питання дистанційного навчання взагалі, слід сказати, що є проблеми різного характеру: організаційні, навчальні, психологічні, технічні. Найбільшими труднощами є достатньо високий рівень захворюваності вчителів на COVID та складність організації дистанційного навчання в родинах з 2-3 дітьми. Неприємним є і той факт, що декотрі учні усуваються від онлайн-уроків, неприсутні на них, або/і не вчать матеріал, не виконують завдань. В свою чергу, батьки хвилюються, що дітям важко, вони не розуміють. У багатьох випадках батьки стають на їхніх бік. Хотілося б балансу в цьому питанні, тому що учні ризикують багато втратити в знаннях. Особливо це стосується наших 11-класників.

«Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю»

Батьків було ознайомлено з основними положеннями Меморандуму, укладеного між педагогами, учнями та батьками здобувачів освіти.

В основу співпраці між усіма учасниками освітнього процесу покладені принципи педагогіки партнерства як складової концепції Нової української школи (НУШ): повага до особистості, доброзичливість і позитивне ставлення, довіра у відносинах; діалог – взаємодія – взаємоповага; розподілене лідерство (активність, право вибору та відповідальність за нього, горизонтальність зв’язків); принцип соціального партнерства (рівність сторін, добровільність прийняття зобов’язань, обов’язковість виконання домовленостей).

Запорука плідної роботи громадського самоврядування в школі – максимальна залученість усіх членів спільноти та ефективна комунікація між ними. Вона відбувається через основні каналі співпраці – шкільний сайт та сторінка школи в мережі Facebook.

У тексті Меморандуму прописані такі важливі для співпраці пункти: правила та регламент роботи закладу, права та обов’язки учасників освітнього процесу, принципи фінансування та співфінансування, принципи організації класно-урочної та позаурочної діяльності, безпека в школі.

Батьківська громада запропонувала поправки до тексту Меморандуму, необхідність внесення яких пояснюється періодичною зміною очної форми навчання на дистанційну.

Про зимові канікули

В умовах високого рівня захворюваності на COVID-19 новорічні заходи в школі скасовуються. І хоча зимовий період асоціюється у дітей із святами, екскурсіями, подорожами, цього року наполегливо радимо дотримуватись соціального дистанціювання та інших карантинних вимог.

Головне для батьків у цей період – оптимально поєднати роботу, побут та батьківство, не вичерпати при цьому власні внутрішні емоційні ресурси.

Організуйте відпочинок дитини на канікулах так, щоб вона проводила менше часу за комп’ютером, достатньо перебувала на свіжому повітрі, збалансовано харчувалася, не переохолоджувалася.

Не нехтуйте рекомендаціями щодо профілактики вірусних захворювань і вчіть цього своїх дітей. Постійно спілкуйтесь з дитиною на предмет дотримання правил дорожнього руху, поводження з незнайомими людьми, важливості дотримання соціальної дистанції.

Не залишайте дітей без нагляду, не дозволяйте купувати петарди, запалювати бенгальські вогні. Знайте, де і з ким перебувають ваші діти, чим вони займаються. Не лишайте колючі, ріжучі предмети та сірники у легкодоступному місці. Постійно нагадуйте про правила власної безпеки. Важливо, щоб діти повернулися з канікул бадьорими, активними та мали достатньо сил на здобуття нових знань.

В цьому та інших питаннях для нас усіх важлива співпраця та порозуміння.

Розпочалася реєстрація для участі в ЗНО-2021Розпочалася реєстрація для участі в ЗНО-2021

Розпочалася реєстрація для участі в ЗНО-2021 114 випускників Щасливського НВК цього року готуються до проходження ЗНО – обов’язкового для вступу у виші державного іспиту. 1 лютого ...

Колонка директора

Ю. Йовбак: «Канікули – не УРА!»Ю. Йовбак: «Канікули – не УРА!»

Ю. Йовбак: «Канікули – не УРА!» Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Бориспільський район віднесено до червоної зони. Згідно цього рішення з ...

Колонка директора

«Школа – осередок єдності громади та її майбутнє»«Школа – осередок єдності громади та її майбутнє»

«Школа – осередок єдності громади та її майбутнє» (ЗІ ЗВІТУ ДИРЕКТОРА ПЕРЕД ГРОМАДСЬКІСТЮ) Традиційно, по закінченню навчального року, ми маємо нагоду зробити аналіз нашої роботи ...

Колонка директора